пятница, 27 марта 2015 г.

План-конспек уроку

Урок  позакласного читання в 3 класі


        ТемаКличе в гості ліс осінній…

                                                              Розроблено вчителем початкових класів
                                                           Осипенківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. 
                                                            Тарасенко Ю.М


Тема. Кличе в гості ліс осінній…

Мета. Формувати навички і потребу самостійно, осмислено добирати і читати дитячі книжки; сприяти розширенню активного читацького кругозору учнів; удосконалювати читацьку культуру учнів; формувати уміння самостійно ознайомлюватись з новою книжкою, опираючись на позатекстову інформацію;
розвивати пізнавальні інтереси;
виховувати шанобливе ставлення до книг, любов до природи.
Обладнання. Мультимедійна презентація, виставка книг,   гриби (шапочки), роздатковий матеріал.


                                        Хід уроку

 I.      Організація класу.
II.      Розв’язування завдань на орієнтування в книгах.
Щоб легко було працювати з книгою, потрібно в ній орієнтуватись. Покажіть у ваших книгах:
·        Обкладинку
·        Корінець
·        Титульну сторінку
·        Назву книги
·        Прізвище автора
·        Рік видання
·        Місце видання
·        Зміст
·        Ілюстрацію
·        Шифр
III.      Прогнозування теми уроку.
1)    Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
2)    Продовжіть речення: цей урок навчить мене…
3)    Відгадайте загадки.
·        Взимку чорний і сумний
Навесні він гомінкий,
Влітку – щедрий і зелений,
Восени – жовто багряний.                  
                                     (Ліс)
  • У садах, лісах блукає,
Жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль –
Жде сестрицю білу в гості.            
(Осінь)
  • Кличуть нас ліси, поля, сади
Дозбирати осені плоди.
Із дерев спадає листя жовте.
То землею ходить місяць …                                                                              (Жовтень)
4) Тема уроку:
     Кличе в гості ліс осінній
       5) Девіз уроку. Прочитайте і подумайте, яке ставлення автора цих рядків до лісу.
   Обступи мене, ліс!
   Я побуду з тобою. Я тихо з тобою побуду.
   Нахилися до мене і дай мені жменьку суниць.
   Подивлюся на сонце. Поклонюся знайомому дубу.
   Розпитаю, як справи у сосен, і звірів, і птиць.
                                                              Ліна Костенко.
6) Асоціативний кущ.
   А що вам спадає на думку, коли ви чуєте слово ліс?




7) А чи знаєте ви, яких тварин у лісі найбільше?(Мурашок).
IV.      Робота з виставкою книг.
  • Які книги ви побачили на нашій виставці?
  • Чи всі книги відповідають темі уроку?
  • Які книги можна віднести до довідкової літератури?
V.      Читання і обговорення творів.
1)      Народні прикмети (слайди).
2)      Чому листя жовтіє і опадає? (слайд).
3)      Робота над оповіданням Юрія Дмитрієва „Що таке ліс?”
§  Чи були в тексті незрозумілі для вас слова?
§  Чому художник змушений був декілька разів малювати ліс?
§  Чи можна сказати, що все в лісі пов’язано одне з одним?
§  Якою була остання підказка лісовичка?
4)       Гра „Фотополювання” (слайди).
§  Лісовичок постійно дбає про збереження природи.
§  Замість полювання він влаштовує фотополювання.
§  Як у всіх мисливців у нього також є трофеї. Але вони незвичні, бо це фотографії різних звірят.
§  Лісовичок пропонує визначити, які звірі не живуть в наших лісах.
  5)   Загадка (гриб).
  6)   Прислів’я про гриби (слайди).
  7)    Г. Ковальчук Який гриб їстівний”.
  8)    Гриби – двійники (слайди).
  9)    Інсценізація. О. Підсуха „Хвалилися гриби”.
 10)      Фізкультхвилинка. Вправа «Перевтілення» (танець осіннього листя).
 11)   Г. Ковальчук „Як збирати гриби”.
§  Словникова робота: грибниця.
 12)   Поради досвідченого грибника (слайди).
 13)   Цікаве про гриби (слайди).
VI.      Підсумок уроку.
1. Кубування: ліс.
2.       Дискусія.
    Чи може недостатність знань людини про ліс призвести до біди?
VII.      Рекомендації для читання до наступного уроку.
Вчитель Олю запросив до дошки:
 - Ти читала про Котигорошка?
                         - Так, читала.
                         - То скажи, будь ласка,
                        Що за твір це: приказка чи …   (казка).


 Урок  позакласного читання в 3 класі




Кличе в гості

                   Описание: MP900406900[1]

ліс осінній…

                                                           Розроблено вчителем початкових класів
                                                           Осипенківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. 
                                                            Тарасенко Ю.М









Тема. Кличе в гості ліс осінній…
Мета. Формувати навички і потребу самостійно, осмислено добирати і читати дитячі книжки; сприяти розширенню активного читацького кругозору учнів; удосконалювати читацьку культуру учнів; формувати уміння самостійно ознайомлюватись з новою книжкою, опираючись на позатекстову інформацію;
розвивати пізнавальні інтереси;
виховувати шанобливе ставлення до книг, любов до природи.
Обладнання. Мультимедійна презентація, виставка книг,   гриби (шапочки), роздатковий матеріал.


                                        Хід уроку

 I.      Організація класу.
II.      Розв’язування завдань на орієнтування в книгах.
Щоб легко було працювати з книгою, потрібно в ній орієнтуватись. Покажіть у ваших книгах:
·        Обкладинку
·        Корінець
·        Титульну сторінку
·        Назву книги
·        Прізвище автора
·        Рік видання
·        Місце видання
·        Зміст
·        Ілюстрацію
·        Шифр
III.      Прогнозування теми уроку.
1)    Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
2)    Продовжіть речення: цей урок навчить мене…
3)    Відгадайте загадки.
·        Взимку чорний і сумний
Навесні він гомінкий,
Влітку – щедрий і зелений,
Восени – жовто багряний.                  
                                     (Ліс)
  • У садах, лісах блукає,
Жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль –
Жде сестрицю білу в гості.            
(Осінь)
  • Кличуть нас ліси, поля, сади
Дозбирати осені плоди.
Із дерев спадає листя жовте.
То землею ходить місяць …                                                                              (Жовтень)
4) Тема уроку:
     Кличе в гості ліс осінній
       5) Девіз уроку. Прочитайте і подумайте, яке ставлення автора цих рядків до лісу.
   Обступи мене, ліс!
   Я побуду з тобою. Я тихо з тобою побуду.
   Нахилися до мене і дай мені жменьку суниць.
   Подивлюся на сонце. Поклонюся знайомому дубу.
   Розпитаю, як справи у сосен, і звірів, і птиць.
                                                              Ліна Костенко.
6) Асоціативний кущ.
   А що вам спадає на думку, коли ви чуєте слово ліс?




7) А чи знаєте ви, яких тварин у лісі найбільше?(Мурашок).
IV.      Робота з виставкою книг.
  • Які книги ви побачили на нашій виставці?
  • Чи всі книги відповідають темі уроку?
  • Які книги можна віднести до довідкової літератури?
V.      Читання і обговорення творів.
1)      Народні прикмети (слайди).
2)      Чому листя жовтіє і опадає? (слайд).
3)      Робота над оповіданням Юрія Дмитрієва „Що таке ліс?”
§  Чи були в тексті незрозумілі для вас слова?
§  Чому художник змушений був декілька разів малювати ліс?
§  Чи можна сказати, що все в лісі пов’язано одне з одним?
§  Якою була остання підказка лісовичка?
4)       Гра „Фотополювання” (слайди).
§  Лісовичок постійно дбає про збереження природи.
§  Замість полювання він влаштовує фотополювання.
§  Як у всіх мисливців у нього також є трофеї. Але вони незвичні, бо це фотографії різних звірят.
§  Лісовичок пропонує визначити, які звірі не живуть в наших лісах.
  5)   Загадка (гриб).
  6)   Прислів’я про гриби (слайди).
  7)    Г. Ковальчук Який гриб їстівний”.
  8)    Гриби – двійники (слайди).
  9)    Інсценізація. О. Підсуха „Хвалилися гриби”.
 10)      Фізкультхвилинка. Вправа «Перевтілення» (танець осіннього листя).
 11)   Г. Ковальчук „Як збирати гриби”.
§  Словникова робота: грибниця.
 12)   Поради досвідченого грибника (слайди).
 13)   Цікаве про гриби (слайди).
VI.      Підсумок уроку.
1. Кубування: ліс.
2.       Дискусія.
    Чи може недостатність знань людини про ліс призвести до біди?
VII.      Рекомендації для читання до наступного уроку.
Вчитель Олю запросив до дошки:
 - Ти читала про Котигорошка?
                         - Так, читала.
                         - То скажи, будь ласка,
                        Що за твір це: приказка чи …   (казка).


Комментариев нет:

Отправить комментарий